Naar startpagina
 

Overzicht mountainbikesOverzicht racefietsenOverzicht HybridesDiverse speciaal opgebouwde fietsenOverzicht 2e hands fietsenKijkje in onze winkel, werkplaats en routebeschrijvingOverzicht accessoiresOverzicht kledingOverzicht van sponsoringDiversen

Rijwielpaleis Bilthoven: 3 MTB marathons in 2 weken
 

 

3 Mountainbike marathons in 2 weken

Afgelopen periode drukke dagen voor onze marathonrijder Fred van Zetten, want in zijn redelijk gevulde wedstrijdkalender stonden 3 marathons in 14 dagen gepland.
Gekkenwerk van een 50'er of ??

In het kort hoe deze 3 wedstrijden verlopen zijn met een aantal plaatjes.

26 juni: Ruhrsee marathon

Een kleinschalige en onbekend marathon iets onder Aken. Deze "slechts" 74 km / 1.600 hm lang wat voor Fred eigenlijk te kort is. Parcours 2 rondes van 37 km.
Vooraf bedacht dat bij goed rijden en wachten op prijsuitreiking genoeg tijd zat om na afloop van de marathon nog een extra trainingsrondje van 37 km mogelijk was.

De wedstrijd onder zonnige omstandigheden, maar met vrij veel modder (daags na Limburgs mooiste/natste). Vanaf het begin goed benen en kon redelijk voorin mee draaien. Na 1 ronde doorkomst op een 30e plaats en in de 2e ronde een schepje er bovenop. Hierbij nog 12 tegenstanders ingehaald om op de 18e plaats overall te eindigen na 3:20u.
Direct na de finish terug naar de bus, 2 bidons met drinken gepakt en nog een extra trainingsronde gereden.

In zijn categorie goed voor een eerste plaats bij de masters 3 met 13 minuten voorsprong op nummer 2.

Van links naar rechts: Finish RuhrSee marathon, Podium RuhrSee marathon, vlak voor de start van de Alllesheimer marathon

3 juli: Allesheimer marathon

Een week later een belangrijke wedstrijd, namelijk die voor de  Rijwielpaleis Mountainbike Plus Marathon cup. Op papier leek het een makkie te worden met 102 km / 2.300 hm, maar pakte toch allemaal anders uit.
Het weer tijdens deze marathon leek meer op de herfst dan de zomer met 9 graden, wind en regen. Omstandigheden waarin het qua rijden alles behalve goed ging en na 3 km het knopje op uitrijden gezet werd ipv een goede klassering. Opgeven was geen optie.

In deze wedstrijd overall een 61e plaats en met een 4e plaats bij de masters 3 naast het podium geëindigd. Een wedstrijd om heel snel te vergeten, zo slecht dat het ging.

Van links naar rechts: Alllesheimer marathon na ruim 5 uur regen en bagger, laatste top bij de Dolomiti Superbike, biertje na afloop Dolomiti Superbike

9 juli: Dolomiti Superbike

Een wedstrijd waar lang naar uitgekeken werd want in 2010 ook gereden, maar toen de kortere afstand ivm de Salzkammergut direct na deze wedstrijd.
De Dolomiti Superbike is 1 van de grootste mountainbike marathons in Europa met ruim 3.500 deelnemers met keuze om 60 km of 110 km te rijden.
Nu dus de 110 km / 3.500 hm. De start om 07:40u en vrijwel direct klimmen (moet ook wel met zoveel hm's) en dat lang, heel lang. De omstandigheden bij deze marathon meer dan perfect met een lekker zonnetje en hooguit richting het einde iets te warm voor het mooie.
In deze wedstrijd ging het een stuk beter dan 6 dagen eerder en was gewoon 6:24u volop genieten van het parcours en omgeving al waren sommige stukken moordend om te rijden en moest er soms een klein stukje gelopen worden met hellingen van 15% of meer.

Uiteindelijk was de tijd van 6:24u goed voor een 307e plaats van de 1.670 finishers en een 20e plaats bij de masters 5.
Daarmee dik tevreden en mooi slot van 2 weken met 3 marathons. (uitgebreide verslagen van de marathons op de site van Fred)

Hier zou je elke dag wel willen fietsen !!!!

 

 
       

      

Aan de informatie op deze pagina's  kunnen geen rechten ontleend worden.
Rijwielpaleis Bilthoven B.V.  Koperwieklaan 1  3722 CA  Bilthoven. Tel (030) 2280713  Fax (030) 2281970  email: info@rijwielpaleis.nl
Copyright © Rijwielpaleis Bilthoven, webdesign by Barney